«Рука Бога»: 30 жовтня відзначає День народження Дієго Марадонна

Новости Общество Спорт

22 червня 1986 року на 51-й хвилині чвертьфінального матчу Чемпіонату світу з футболу аргентинець Дієго Марадона забив один із найзнаменитіших своїх голів, рукою спрямувавши м’яч у ворота збірної Англії.

В інтерв’ю після гри Марадона сказав, що м’яч було забито «трохи головою Марадони, трохи рукою Бога», після чого цей момент назвоють «Рука Бога».

У 1960 році а Аргентині народився прославлений футболіст Дієго Марадона.

Дієго вважається рекордсменом по кількості матчів, зіграних у фіналі чемпіонатів світу (1982-94 років) — 21. Найвідомішим матчем за участю Дієго Марадони був чвертьфінал Кубка світу 1986 року, в якому збірна Аргентини перемогла збірну Англії з рахунком 2-1 саме завдяки двом голам Марадони. Перший з цих двох голів Марадона забив, торкнувшись м’яча рукою.   На противагу першому голу, другий гол Марадона забив після сольного проходу у 60 метрів, під час якого він обіграв п’ятьох гравців збірної Англії і воротаря Пітер Шилтона. Цей гол, що є визнаним зразком футбольної майстерності, було визнано «голом століття» під час онлайн-голосування на сайті ФІФА у 2002 році.

Марадона грав на позиціях атакуючого півзахисника і нападника. Виступав за клуби «Архентінос Хуніорс», «Бока Хуніорс», «Барселона», «Наполі», «Севілья» і «Ньюеллс Олд Бойз». Грав за збірну Аргентини.

Чемпіон світу 1986 року. Віце-чемпіон світу 1990 року. Кращий гравець чемпіонату світу 1986 року.

Кращий футболіст XX століття за голосуванням на офіційному сайті ФІФА. Є кращим футболістом в історії чемпіонатів світу за версією газети The Times.

Спортивна кар’єра Марадони виявилася короткою через наркотичну залежність, внаслідок якої він був змушений на деякий час залишати футбол через дискваліфікацію і лікування.

Після завершення кар’єри гравця Марадона працював телекоментатором на каналах Аргентини та Італії.

З жовтня 2008 року по липень 2010 року Марадона працював головним тренером збірної Аргентини, з якою дійшов до чвертьфіналу чемпіонату світу 2010.

Зараз 57-річний футболіст  грає сам і очолює футбольний клуб з ОАЕ.